Aromamarketing

Połączenie wieloletniego doświadczenia w produkcji profesjonalnych olejków zapachowych, wiedzy z zakresu aromatyzacji przestrzeni i neutralizacji nieprzyjemnych zapachów oraz stałego rozwoju zaowocowało stworzeniem przez firmę Kala marki iFRESH, która jest bazą usług aromamarketingu. W aromamarketingu stosujemy olejki zapachowe charakteryzujące się najwyższą jakością. Olejki Kala produkowane są z naturalnych składników na terenie Francji, zgodnie z zasadami IFRA (International Fragrance Association).

Pamięć węchowa to jeden z fenomenów ludzkiego organizmu. Wiadomo o niej, że nie zmienia się przez całe życie, dlatego potrafimy przypomnieć sobie zapach letniego wieczoru sprzed lat, słodką woń owoców czy zapach perfum używanych przez naszą pierwszą miłość. Każdy człowiek ma takie zapamiętane zapachy, które przywołują dobre wspomnienia, ale węch to najbardziej zagadkowy z naszych zmysłów. Odpowiednio dobrana kompozycja zapachowa jest w stanie w sposób zaplanowany wpłynąć na nasze emocje i odczucia.

Dlaczego poczucie zapachu jest tak ważne? Nasze komórki węchowe zajmują powierzchnię zaledwie 1–3 cm2, ale ich prace kontroluje ponad tysiąc genów. Receptory węchowe zaczynają działać, gdy dotrą do nich mikroskopijne cząsteczki zapachu – ligandy. Pod ich wpływem wytwarza się enzym, którego część dociera do kory mózgowej, gdzie następuje rozpoznanie zapachu. Druga porcja enzymu przenika do układu limbicznego odpowiadającego za emocje i pamięć. Tu już bez udziału naszej woli zostaje podjęta decyzja, czy odczuwany zapach uznajemy za przyjemny, czy nie. Raz poznany zapach zostaje przypisany do konkretnego receptora węchowego. Tak powstaje pamięć węchowa. Nie zmienia się ona przez całe życie człowieka i zawsze będzie wywoływała konkretne wspomnienia związane z wydarzeniami, którym towarzyszył dany zapach.

75% codziennych bodźców w sposób nieświadomy zawdzięczamy zmysłowi węchu.

O tym, że zapachy wpływają na naszą psychikę, wiedzieli już starożytni, ale istotę zapamiętywania i rozpoznawania blisko 10 tys. zapachów wyjaśniono dopiero w 2004 roku. Stało się to dzięki badaniom Richarda Axela i Lindy Buck, za które uczeni otrzymali Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny. Dzięki nim wiemy, że zapachy mają konkretny wpływ na pracę mózgu oraz złożoną grę hormonalną decydującą o naszym zachowaniu i emocjach.

Zmysły, wpływają na 75% naszych emocji. Tak więc aromatyzacja jest idealnym narzędziem do bezpośredniego kontaktu z emocjami, nawiązania dialogu z konsumentem. Dzięki temu może pracować dla Ciebie poprzez wzmocnienie tożsamości marki, ponieważ zapach posiada bardzo silny potencjał rozpoznawczy. Jest to świetny sposób na pogłębianie wrażenia marki podczas wszelkich kampanii produktowych.

Marketing zapachowy jest potężnym narzędziem umożliwiającym powiązanie między odbiorcami docelowymi a produktami, środowiskiem i marką, na poziomie emocjonalnym. Biorąc pod uwagę siłę oddziaływania na klientów, coraz więcej firm zaczyna Badania dowiodły 100 razy większe prawdopodobieństwo zapamiętania zapachu niż tego co słyszymy, widzimy czy dotykamy. Zapachy mogą być użyte w celu zwiększenia chęci zakupu czy skorzystania z oferty, zwiększenia długości przebywania w salonie urody, spa, restauracji czy sklepie. Mogą zostać także dobrane tak aby zwiększyć chęć zakupu określonego produktu. Dzieje się tak ponieważ zapachy silnie i szybko zmieniają stan emocjonalny człowieka. Istnieje silne indywidualne skojarzenie między zapachami i konkretnymi wspomnieniami. Jest to tak zwany Efekt Prousta.

Aromamarketing Białystok – Sprzatajacy.Guru

Jeżeli stwierdziłeś, że aromamarkting jest dla Ciebie lub masz wątpliwości lub pytania, to zwyczajnie w świecie zapraszamy do KONTAKTU. Spotkamy się przedstawimy rozwiązania i pomyślimy jak rozwinąć twój biznes.